Jedna z mieszkanek Paryża, 56-letnia Clotilde Nonnez postanowiła złożyć wniosek do sądu przeciwko swojemu krajowi. Zarzuca ona francuskiemu rządowi nieudolność, na wskutek której ucierpiało jej zdrowie. Ciekawe, prawda?

Mowa tutaj o problemach z oskrzelami oraz zapaleniem osierdzia, które jej zdaniem są efektem smogu. Co ciekawe, kobieta nie bezpodstawnie postawiła takie zarzuty. Wyniki badań lekarskich jednoznacznie potwierdziły, że główną przyczyną problemów zdrowotnych kobiety jest zanieczyszczenie powietrza. Nauczycielka postanowiła walczyć o swoje prawa i zarzuciła Francji brak odpowiednich i zdecydowanych działań, mających na celu zniwelowanie smogu.

Warto zaznaczyć, że kobieta prowadzi bardzo aktywny i zdrowy tryb życia – codzienne ćwiczenia fizyczne, odpowiednia dieta itp. Mimo to jej problemy zdrowotne, związane z układem oddechowym są dość poważne. Oprócz dolegliwości wymienionych wyżej, Clotilde zmaga się również z astmą i innymi chorobami związanymi z tym układem.

Adwokat oskarżycielki wyjaśnia, iż zaniedbania francuskich władz w zakresie ochrony powietrza doprowadzają corocznie do śmierci aż 48 tys. osób. Dodaje również, że za jego klientką pójdą następne osoby. Wiadomo już, że w niedługim czasie podobne sprawy będą rozstrzygać się także w miastach Lyon oraz Lille.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

SFbBox by psd to html