Komary, osy, mole czy muchy to owady, które na co dzień uprzykrzają nam życie. Aby skutecznie się ich pozbyć na rynku jakiś czas temu pojawiły się lampy owadobójcze, wykorzystujące panele fotowoltaiczne. Jak to możliwe?

Światło emitowane przez lampę jest odnawiane dzięki energii słonecznej. W słoneczny dzień lampa się ładuje, a gdy nadejdzie mrok wykorzystuje zgromadzoną wcześniej moc do świecenia. Dzięki specjalnym przyssawkom można zamontować ją np. na oknie.

Podczas, gdy lampa świeci emituje promienie UV, które przyciągają owady. Zbliżając się do lampy i chcąc dostać się do środka, insekty trafiają na metalową spiralę, będącą pod napięciem. W tak łatwy sposób możemy zneutralizować przeszkodę w wieczornym przesiadywaniu na świeżym powietrzu. Interesującym plusem lampy jest fakt, iż można ją wykorzystać również podczas podróży.

Zastosowanie urządzenia sprawia, iż ryzyko ukąszenia zmniejsza się do minimalnej szansy. Oczywiście należy pamiętać, że owady to także zwierzęta i nie powinniśmy używać takich urządzeń w miejscach, gdzie występują one naturalnie.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

SFbBox by psd to html