Nieopodal Rzeszowa w Zaczerniu została uruchomiona fabryka, w której panele fotowoltaiczne będą drukowane. Jak dotąd nikt na całym świecie nie korzystał z takiej metody, a więc firma spod Rzeszowa będzie pionierem, prekursorem zastosowanego procesu podczas produkcji..

Kolejna innowacja w tej branży świadczy o wysokich kwalifikacjach polskich inżynierów. Panele fotowoltaiczne tworzone w Zaczerniu oparte będą na wykorzystaniu specjalnych substancji organicznych, które zostały wcześniej wyselekcjonowane. Produkty te mają na celu zastąpienie krzemu, będącego do niedawna niezbędnym składnikiem w procesie produkcji paneli PV. To posunięcie niesie za sobą także profity dla użytkowników - panele będą tańsze oraz wydajniejsze od poprzedników, w których stosowano krzem.

Opisana wyżej metoda oparta jest na wydruku paneli specjalnymi drukarkami, potrafiącymi wytwarzać półprzewodniki z materiałów organicznych. Obsługę drukarek przejmą osoby specjalnie wykwalifikowane, co zagwarantuje poprawny wydruk paneli PV.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

SFbBox by psd to html