Od września w Urzędzie m.st. Warszawy można składać wnioski o bezzwrotną dotację na montaż odnawialnych źródeł energii. Wysokość dotacji może sięgnąć nawet 40 proc. kosztów kwalifikowanych.

Jak podaje Biuro Ochrony Środowiska Urzędu m.st. Warszawy, program jest adresowany nie tylko do osób fizycznych, ale także m.in. wspólnot mieszkaniowych i przedsiębiorców. Budżet programu to 2,5 mln zł.

Wysokość dotacji to maksymalnie 40 proc. kosztów kwalifikowanych w przypadku kolektorów słonecznych lub fotowoltaiki, i 30 proc. w przypadku pomp ciepła.

Maksymalna wartość dotacji nie może jednak przekroczyć 15 tys. zł w przypadku kolektorów słonecznych i fotowoltaiki, a także 40 tys. zł w przypadku inwestycji w pompę ciepła.

Wnioski będą przyjmowane są przyjmowane od 01.09.2016 do końca marca przyszłego roku. Warto jednak pospieszyć się z ich składaniem.

Urząd m.st. Warszawy zastrzega, że w przypadku dużej ilości wniosków wartość dotacji może zostać zmniejszona. Tak było we wcześniejszym naborze, gdy dotację na kolektory i fotowoltaikę zmniejszono do 38 proc., a na pompy ciepła do 30 proc.

Po rozpatrzeniu wniosku z beneficjentem dotacji ma być podpisywana umowa, a po wykonaniu instalacji konieczne będzie dostarczenie dokumentacji finansowej i technicznej związanej ze zrealizowaną inwestycją.

Link do dokumentów potrzebnych do złożenia wniosku TUTAJ 

 

 

 

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

SFbBox by psd to html