Zarząd woj. śląskiego wybrał dotychczas do dotacji niespełna 100 schematów powiązanych z efektywnością energetyczną. Z unijnego wsparcia otrzymają one ponad 300 mln zł. Obecnie trwają nabory na dofinansowania następnych inwestycji z tej dziedziny. Do pozyskania jest jeszcze ok. 200 mln zł.

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego poinformowało, iż zarząd tego regionu urzeczywistnił i rozstrzygnął wszystkie konkursy mające na celu dotacje projektów dotyczących wsparcia efektywności energetycznej i odnawialnych źródeł energii w infrastrukturze publicznej i mieszkaniowej. W całym województwie wybrano niespełna 100, a dokładnie 98 projektów, które otrzymają z RPO łączną sumę 309 mln zł.

Modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej, budowanie instalacji OZE w doskonalszych energetycznie obiektach, a także likwidacja niskiej emisji w budynkach użyteczności publicznej. Takie działania kryją się pod sloganem "wsparcie efektywności energetycznej".

Z części RPO Województwa Śląskiego np. samorząd Sosnowca otrzyma ponad 26 mln zł. Wsparcie będzie miało na celu termomodernizacje siedmiu budynków, w których znajdują się ośrodki pomocy społecznej, budynku Biblioteki Głównej, jedenastu instytucji oświatowych jak i również dwóch przychodni.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

SFbBox by psd to html