Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Rekuperator do domu parterowego

Rekuperator do domu parterowego 2017/01/12 23:24 #1668

Jestem w trakcie budowy domu o powierzchni 140m2, w którym chciałbym zainstalować system z rekuperatorem. Chciałbym poprosić Was o rady, opinie, jaki rekuperator wybrać, na co zwrócić uwagę?
inst
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Rekuperator do domu parterowego 2017/01/16 19:16 #1669

• max.fret
  • max.fret Avatar
  • Junior Member
  • Otrzymane podziękowania: 1
  • Oklaski: 0
Przede wszystkim zwróć uwagę, że Twój rekuperator powinien mieć wysoką sprawność (najlepiej ok. 95%) oraz wydajność, powinien mieć odpowiednie oprogramowanie, aby być bezobsługowy, powinien posiadać system antyzamrożeniowy. Zwróć też uwagę na warunki gwarancji i serwis, a także koszty eksploatacji jakimi są: wymiana filtrów, zużycie energii i obsługa serwisowa.
Zaufaj mi, jestem ... - tekst, który wzbudził najwięcej kontrowersji, ale chyba tylko u architektów.

Pozdrawiam,
Maks

Rekuperator do domu parterowego 2017/01/21 15:29 #1670

Witaj, posiadam w swoim (również 140 metrowym) domu system z rekuperatorem. W domu mieszkają 4 osoby. Wybrałem rekuperator Mistral 250, użytkuję go dwa lata i odpukać póki co obchodzi się bez awarii, chociaż czytałem o nim różne opinie.
Jak wybrać ? Musisz wiedzieć, jak bardzo wydajny rekuperator jest Ci potrzebny – do tego mamy obliczenia. Znajdziesz je na stronie jednego z producentów (www.pro-vent.pl/baza_wiedzy/dlaczego-rek...omu-jednorodzinnego/).
Kolega wyżej dobrze poradził też na co zwrócić uwagę, więc nie będę powtarzał.
Yes, of course

Rekuperator do domu parterowego 2017/02/23 17:55 #1671

Moim zdaniem najlepiej porozmawiaj z instalatorem, z jakiejś, profesjonalnej firmy. Każdy może polecić Ci pewnie coś innego, więc popytaj wśród znajomych. Co do wydajności to przy każdej centrali pisze do jakiego budynku się nadaje, a więc nie jest to problemem.

Rekuperator do domu parterowego 2017/02/28 16:27 #1672

Panowie, rozglądnąłem się trochę na rynku i popytałem znajomych. Poczytałem też o specyfikacjach takiego sprzętu no i generalnie przypadł mi do gustu Brink Excellent 300 – z polecenia znajomych. Co o nim sądzicie ?
inst

Rekuperator do domu parterowego 2017/03/27 23:54 #1673

Mam tego Brink’a akurat od 3 miesięcy i póki co jest okej. Generalnie cenowo może wypaść trochę drożej od konkurencji, ale z tego co czytałem jest nieporównywalnie lepszy niż te tańsze.
Swoją drogą to kolega wyżej zapomniał dodać, że rekuperator powinien posiadać też by pass, czyli specjalnie zaprojektowane obejście dla powietrza wywiewanego.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.063 s.