Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Woda z pompy tylko do c.w.u.

Woda z pompy tylko do c.w.u. 2017/03/01 12:25 #1727

Stoję przed wyborem instalacji do ogrzewania ciepłej wody użytkowej (c.w.u). Zastanawiam się nad kolektorami słonecznymi lub pompą powietrze/woda. Ta druga opcja jest dla mnie najbardziej interesująca. Czy dobrym pomysłem byłoby, aby brała ona powietrze z kuchni i wpuszczała go salonem? Ile takie urządzenie działa dziennie? Ile prądu pobiera?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Woda z pompy tylko do c.w.u. 2017/03/03 19:39 #1728

Jak najbardziej sama pompa powietrze/woda będzie dobrym rozwiązaniem. Możesz także połączyć te dwa systemy ze sobą, jeśli byłaby taka potrzeba. Temperatura minimalna powietrze, jakie powinna pobierać pompa wynosi 7 lub 8 stopni – w kuchni jest zdecydowanie więcej, a więc może to działać w ten sposób. W zależności od dokładnego modelu zazwyczaj działa tylko kilka h w ciągu dnia i pobiera 500-700W prądu.

Woda z pompy tylko do c.w.u. 2017/03/19 22:57 #1729

U mnie działa to podobnie, pompa europejskiej firmy z pojemnikiem na wodę 270l. Woda jest podgrzewana do 53 stopni i starcza jej dla 4 osób, ale przy rozsądnym korzystaniu, bez szaleństwa.
Działa od 13-15 i potem 21-6 – godziny oczywiście można ustawić inaczej, u mnie tak jest optymalnie, a co do poboru mocy to bierze 550W i ciche raczej nie jest.
Ja Wam dam.. albo i nie

Woda z pompy tylko do c.w.u. 2017/03/27 09:49 #1731

Dobrym rozwiązaniem mogłoby też być pobieranie powietrza np. z kotłowni i wydmuchiwanie go w salonie. Możesz zastosować także pompę ciepła z podgrzewaczem c.w.u. co sprawi, że instalacje będzie wydajniejsza. Tak jak kolega wyżej wspomniał, pompa nie jest cicha, a raczej porównywalna w głośności do klimatyzatora – spokojnie do zniesienia nawet w salonie.
U mnie pompa działa w podobnych godzinach jak u roberta.czerskiego.
Nie oceniaj książki po okładce, ani człowieka po nazwisku..
Nie, nie śpiewam..

Woda z pompy tylko do c.w.u. 2017/04/09 11:22 #1733

No dobrze Panowie, a czy połączenie kolektorów słonecznych i pompy ciepła ma sens? Takie koszta są w stanie się zwrócić?

Woda z pompy tylko do c.w.u. 2017/04/21 21:19 #1734

Połączenie kolektorów słonecznych wraz z pompą ciepła będzie kosztowniejszą inwestycyją od każdego z nich osobno, ale uzyskujamy w ten sposób najtańszy eksploatacyjnie i najbardziej stabilny system ogrzewania wody użytkowej w okresie wiosna/jesień. Wydaje mi się, że warto.
Ale żeby wszystko ustalić dokładnie też trzeba znać więcej informacji – najlepiej porozmawiaj z jakimś doświadczonym instalatorem.
Nie oceniaj książki po okładce, ani człowieka po nazwisku..
Nie, nie śpiewam..
Czas generowania strony: 0.973 s.